זני קנביס

זני קנאביס רפואי ואיך בוחרים את מה שמתאים לכם:

אין זה סוד, לא בעולם וגם לא בישראל שקנאביס רפואי יכול לסייע רבות בטיפול בבעיות רפואיות. מחקרים חדשים מראים את ההשפעה החיובית של זני קנאביס על הרגשתם של המטופלים ועל האטת התפתחות מחלות- גם הקשות ביניהן. כיום ניתן להשיג מלאי קנאביס רפואי במרשם רופא ולרכוש אותו בבית מרקחת בעל אישור מכירת קנאביס רפואי או באתר מורשה למכירה און ליין ולקבל את המוצר עד הבית במהירות. ענף הקנאביס הרפואי בארץ מתפתח גם הוא במהירות ואף מציע זני קנאביס שהם פיתוח ישראלי שנועדו להקל על מגוון בעיות רפואיות.

זני קנאביס עיקריים וההבדל ביניהם:

את זני הקנאביס אשר מרכיבים את מוצרי הקנאביס הרפואי נהוג לחלק לשניים- זן הסאטיבה וזן האינדיקה, כאשר קיימים מספר הבדלים עיקריים ביניהם: נראות כללית של התפרחת והעלים, צורת גדילת הפרח וכמובן- ההשפעה הרפואית שלו. מבחינת השפעה רפואית מוצרים המכילים את זן האינדיקה נוטים להרגיע ולהרדים בעוד מוצרים המכילים את זן הסאטיבה נוטים לעורר ולרומם, לכן הכי חשוב לפני רכישה וצריכה של מוצר כלשהו הוא להתייעץ עם גורם מוסמך ולבצע התאמה אישית.

חלוקת מוצרי הקנאביס הרפואי:

למרות החלוקה לשני זנים עיקריים, תחת זני קנאביס ניתן למצוא הכלאות והשבחות של זנים ותתי שנים אשר טשטשו את ההבדלים שנוצרו בין הזנים ויצרו מוצרים המשלבים בין התכונות של זן הסאטיבה וזן האינדיקה. שוק מוצרי הקנאביס הרפואי גדל בהתמדה ורוב המוצרים נחשבים היברידיים מבחינה גנטית והשפעה רפואית.

מעבר לחלוקה לפי זני קנאביס נהוג לחלק את מוצרי הקנאביס הרפואי לפי הריכוז של החומרים הפעילים בצמח ( CBD ו THC) וגם לפי צורת הנטילה שלהם- שמן לנטילה מתחת ללשון או תפרחת לאידוי או עישון. כאן שוב נכנסת החשיבות של התאמת המוצר לפי הצורך בצורה כמה שיותר אישית שכן יש צורך לברור גם את סוג המוצר מבחינת השפעה ומבחינת דרך הנטילה וכמובן- זמן הנטילה (יום או לילה בהתאם)

חשוב לדעת שכל מוצר של קנאביס רפואי מכיל מאות חומרים אשר ביחד תורמים להשפעה הרפואית שלו והפיתוחים החדשים מחדדים את התכונות הבולטות של שני הזנים העיקריים בכדי ליצור את ההשפעה המקסימלית והמיטבית בעת השימוש בחומר.

זני קנאביס איפארמה

מוצרי קנאביס רפואי המכילים כמות גדולים של זני קנאביס מסוג סאטיבה – לרוב מעוררים וממריצים ולכן מומלץ ליטול אותם במהלך שעות היום. כמו כן זנים אלה נוטים לפתוח את התיאבון, לייצר תחושה קלילה ונעימה ולפתח את החשיבה היצירתית. מוצרי קנאביס רפואי המכילים כמות גדולה של זני קנאביס מסוג אינדיקה- לרוב מרדימים ומרגיעים ומשרים תחושה של הרפיה ורפיון שרירים והם טובים להפחתת מתחים, לכם מומלץ ליטול אותם לעת ערב בעיקר לקראת השינה. מוצרים אלה נפוצים לא רק בטיפול בבעיות פיסיות ובמחלות אלא גם במצבים נפשיים כגון חרדות, לחצים, נדודי שינה, דיכאון, פוסט טראומה ואפילו לטיפול במיגרנות.

צורת הנטילה של מוצרי קנאביס רפואי:

בישראל, מאושרות לטיפול צורות המתן לקנביס רפואי הבאות: מתן תת-לשוני – מיצוי קנביס מהול בשמן; שאיפה – עישון/אידוי תפרחות קנאביס רפואי.

דרך נוספת לנטילה בטוחה בשאיפה היא באמצעות משאף קנאביס מדיד ומחסניות. לכל צורת מתן יש השפעה שונה. שאיפה באמצעות עישון, אידוי או משאף מדיד, מביאה להשפעה המהירה ביותר,

שמתחילה להיות מורגשת כבר לאחר דקות ספורות. עם זאת, משך ההשפעה קצר יותר מאשר (כשעתיים עד ארבע שעות) בהשוואה למתן תת-לשוני. כמו כן, עישון תפרחת עשוי לכלול שילוב עם טבק (ניקוטין – שהוא חומר ממכר).

לכן הדרך המומלצת היא אידוי או משאף קנאביס.

לנטילת שמן מתחת ללשון יש השפעה איטית יותר, שכן לוקח לחומרים הפעילים יותר זמן להגיע אל מערכת העיכול ולהיספג בה. עם זאת, ההשפעה נמשכת לזמן ארוך יותר ומאפשרת הקלה של מספר שעות רצופות.

בחלק מהפעמים, שילוב בין השניים הוא הפתרון המתאים ביותר.. לשמן לרוב יש טעם מר אך כיום ניתן להשיג אותו בטעמים שונים.

לכן, לפני רכישה או נטילה של כל מוצר קנאביס רפואי עדכנו את הרופא/ה ואת הרוקח/ת מהי סיבת הנטילה והתאימו את סוג המוצר ואת המינון.